Suszony proszek z dzikiej róży – jak działa?

Działanie proszku z dzikiej róży zostało udowodnione w szeregu badań naukowych na świecie i próbach klinicznych, wykazując wyraźną skuteczność u pacjentów z zapaleniem stawów. Oprócz składników występujących w większości owoców, takich jak glukoza i fruktoza, proszek dzikiej róży zawiera glikozydy pojedynczej i podwójnej gliceryny, które są częścią grupy galaktolipidowej, a także witaminy C, witaminę E, minerały i bioflawonoidy.

Dzika róża to nie tylko witamina C

Skład związku znajdujący się w specjalnie przetworzonym proszku z owoców dzikiej róży ma wyraźne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Dowody wskazują, że właściwości przeciwzapalne w dojrzałych ciałach to obecność galaktolipidów, podczas gdy inne składniki (witamina C, witamina E, bioflawonoid) wykazują właściwości przeciwutleniające.

Suszony proszek z dzikiej róży

Witamina C z dzikiej róży poddawana szczególnemu traktowaniu

Większość składników miazgi z dzikiej róży jest wrażliwa na ciepło, więc procesy zbioru, suszenia i produkcji mają duży wpływ na zawartość składnika aktywnego. Delikatna metoda suszenia jest kluczem do zachowania głównych składników aktywnych, które wpływają na efekt poprawy połączenia proszku z owoców dzikiej róży.

Jak działa suplement na stawy z dzikiej róży?

Badania in vivo i in vitro pokazują, że należy zauważyć, że przeciwzapalne właściwości owoców dzikiej róży nie tylko blokują mediatory zapalne – takie jak glukozamina – ale także znacznie hamują ruchliwość i ruch z neutrofili we krwi obwodowej i leukocytów jednojądrzastych do jamy stawowej i tkanki stawowej

Powtarzające się procesy i akumulacja białych krwinek oraz ciągłe wydzielanie szkodliwych enzymów i wolnych rodników spowodowały przewlekłe zapalenie, prowadzące do uszkodzenia stawów, zmniejszonej ruchomości i powodując ból stawów. Kompozycja złożona w proszku dzikiej róży może współpracować przeciwko mechanizmom zapalenia i utleniania, przerywając w ten sposób błędne koło przewlekłego zapalenia i niszcząc chrząstkę stawową.

Ból stawu kolanowego, sposoby leczenia

Szpital Uniwersytecki w Kopenhadze i Duński Uniwersytet Farmaceutyczny

Podsumowując, naturalny związek występujący w proszku dzikiej róży został udowodniony w opublikowanych badaniach naukowych w celu zmniejszenia bólu stawów i zwiększenia zdolności motorycznych u pacjentów. zapalenie stawów oceniono za pomocą skali WOMAC. Wyraźny efekt zaobserwowano po 3 tygodniach leczenia proszkiem dzikiej róży i był skuteczny u 80% pacjentów włączonych do badania. Ponadto w metaanalizie 4 badań klinicznych (n = 360) stwierdzono, że specjalnie przygotowany proszek z dzikiej róży pomógł zmniejszyć ból (p <0,004), zmniejszyć niepełnosprawność (p <0,003). W rzeczywistości stopień łagodzenia bólu w badaniach klinicznych jest porównywalny z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), takimi jak paracetamol (acetaminofen) i aspiryna (kwas acetylosalicylowy). Pod względem korzyści społeczno-ekonomicznych skład mieszanki specjalnie przetworzonego proszku z owoców dzikiej róży wykazał znaczące 50% zmniejszenie kosztów leczenia wspólnych pacjentów, zgodnie z kompleksowymi badaniami zorganizowanymi przez stowarzyszenie.

Badania skuteczności dzikiej róży na 400 pacjentach

Kompleksowe badania kliniczne i naukowe proszku z owoców dzikiej róży przeprowadzono na ponad 400 pacjentach i nie wykazano skutków ubocznych lub interakcji z lekami stosowanymi w leczeniu zapalenia stawów. Ponadto 40-50% pacjentów uczestniczących w badaniu zgłosiło zmniejszenie liczby środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych podczas przyjmowania proszku dzikiej róży. Wykazano, że stosowanie proszku z owoców dzikiej róży poprawia codzienne życie, poprawia ogólne samopoczucie, poprawia samopoczucie i zwiększa energię dawnych pacjentów z zapaleniem stawów

W oparciu o syntetyczne badania glukozaminy, chondroityny i proszku z dzikiej róży, związek w proszku z owoców dzikiej róży jest specjalnie przetwarzany, aby pomóc zmniejszyć ból i zmniejszyć niepełnosprawność w porównaniu z glukozaminą i siarczanem chondroityny, oprócz jego innych korzystnych właściwości. W połączeniu z danymi dotyczącymi bezpieczeństwa, które zostały wykazane we wszystkich badaniach naukowych i klinicznych, wykazano, że specjalnie przetworzony proszek z dzikiej róży może być idealną pomocą terapeutyczną. dla pacjentów ze schorzeniami stawów, takimi jak zapalenie stawów.

Zobacz nasz sklep z suplementami z dzikiej róży

Scroll to Top