Naturalne środki przeciwzapalne – dlaczego są lepsze od lekarstw w tabletkach i saszetkach?

Obecnie nietrudno znaleźć tabletki czy proszki na praktycznie każdą dolegliwość, stąd bierzemy ich coraz więcej. Leki mają zaradzić wszystkim naszym problemom i często zamiast zapobiegać czy szukać realnego problemu, wolimy łykać tabletki. Z drugiej strony wiele osób opowiada się za wyższością naturalnych rozwiązań, rezygnując z chemicznych alternatyw dostępnych na rynku. Czy to chwilowa moda, zwykły wymysł, czy może fakt? Nie przy każdej dolegliwości naturalne metody będą bardziej skuteczne. W przypadku zwyrodnienia stawów warto jednak zrezygnować z tabletek czy saszetek dostępnych w aptekach na rzecz naturalnych metod.

Naturalne leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Wydaje się, że w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów roślinny preparat niewiele zdziała. Głównymi przyczynami tej dolegliwości jest przeciążenie stawów z powodu nadwagi czy intensywnego uprawiania sportu, ale znaczenie ma także postępujący wiek. Zużycie chrząstki stawowej, pojawienie się stanu zapalnego, obrzęku i bólu to dolegliwość z pozoru trudna do zwalczenia. Skuteczny niewątpliwie będzie przeszczep chrząstki, ale to dosyć radykalna i przede wszystkim kosztowna metoda leczenia. Nie każdy jest w stanie sobie na nią pozwolić. Ale na szczęście nie każdy też musi. W wielu przypadkach zbawienny okazuje się preparat z dzikiej róży.

Właściwości dzikiej róży

Dzika róża przywodzi na myśl przede wszystkim domowe wyroby – soki i marmolady. Niewiele osób wie, jednak jak zbawienny wpływ ma ona na choroby stawów. Przeciwzapalne działanie zostało odkryte przypadkiem przez rolnika cierpiącego na zwyrodnienie stawów, a następnie potwierdzone przez liczne badania. Wszystko ze względu na galaktolipid (GOPO), czyli kwas tłuszczowy występujący w owocach dzikiej róży. Ten naturalny związek stosowany w odpowiedniej ilości wykazuje właściwości przeciwzapalne – potwierdza to 30 badań naukowych, w tym 9 badań klinicznych.

Zasady działania GOPO

Podczas stanu zapalnego część białych krwinek uwalnia toksyczne wolne rodniki, które wpływają na jeszcze większe uszkodzenie stawów. Im stan zapalny będzie mocniejszy, tym więcej białych krwinek zgromadzi się wokół i tym więcej wolnych rodników zostanie wytworzonych. GOPO zapobiega temu procesowi – sprawia, że znacznie mniejsza ilość białych krwinek gromadzi się w okolicach stanu zapalnego. Jednocześnie substancja spowalnia redukcję wolnych rodników. Wywiera więc podwójny pozytywny efekt, a tym samym pozwala złagodzić ból stawów i poprawić ich kondycję.

LitoFlex® dla naturalnej walki z zapaleniem stawów

LitoFlex® składa się w 100% z dzikiej róży i nie zawiera żadnych chemicznych dodatków. Dzięki GOPO pozwala opóźnić pojawianie się zmian artretycznych, a także spowalnia dalszą degenerację tkanki chrzęstnej. Sekret skuteczności LitoFlexu tkwi w sposobie produkcji. Powoduje on, że produkt zawiera wysokie stężenie naturalnej witaminy C, a ponadto jest bogaty w przeciwutleniacze i oczywiście w GOPO. Największe znaczenie przy skutecznej walce ze stanem zapalnym stawów ma poziom GOPO, a ten uzależniony jest od sposób wytwarzania preparatu. W przypadku LitoFlex® został on tak opracowany, by zapewnić wsparcie dla układu odpornościowego. Dzięki temu produkcja wolnych rodników jest znacznie spowolniona, a stawy mają zapewnioną należytą ochronę, co niesie za sobą liczne korzyści zdrowotne.

Naturalny suplement na stawy czy tabletki z apteki?

Naturalny preparat z dzikiej róży będzie więc przynosił efekty, które zostały udokumentowane przez liczne badania. Pytanie jednak – czy oznacza to, że będzie on bardziej skuteczny niż leki przeciwzapalne dostępne w aptece? W tym wypadku odpowiedź brzmi: tak. Popularne produkty firm ogólnodostępnych w aptekach mają za zadanie wspierać odbudowę i regenerację chrząstki. Ogólne zaufanie do leków i stosowanie tabletek na każdą dolegliwość sprawia, że chętnie sięga się po suplementy również w tym przypadku. Rzecz w tym, że rzeczywista skuteczność leków z apteki jest słabo udokumentowana i często poddawana wątpliwościom. Tymczasem skuteczność w pełni naturalnego GOPO została potwierdzona licznymi badaniami. Nie ma więc sensu faszerować się zbędną chemią, która nawet nie pozwoli osiągnąć zamierzonych efektów. Zamiast tego lepiej sięgnąć po naturalne rozwiązanie i cieszyć się zdrowymi stawami.

Scroll to Top