Artretyzm i bóle stawów mogą utrudniać codzienne zadania. Jak sobie z tym radzić?

Artretyzm i bóle stawów mogą utrudniać codzienne zadania, ale nie muszą powstrzymywać Cię przed robieniem tego, co kochasz najbardziej. Chociaż nie jest znane lekarstwo na zapalenie stawów, istnieje wiele prostych i łatwych kroków, które można codziennie podejmować, aby złagodzić ból stawów i zmniejszyć stan zapalny.

Może to obejmować proste ćwiczenia, uczenie się, jakie pokarmy są korzystne dla stanu zapalnego i ogólnego stanu zdrowia, stosowanie technik relaksacyjnych i przyjmowanie naturalnych suplementów, takich jak LitoFlex® z GOPO®.

1. Weź LitoFlex®

Badania wykazały, że LitoFlex® z GOPO® działa jak naturalny środek przeciwzapalny, pomagając w utrzymaniu zdrowych stawów, poprawiając mobilność oraz zmniejszając sztywność i stan zapalny stawów. Badania przeprowadzone na LitoFlex® wskazują, że GOPO® zniechęca do gromadzenia się dużej liczby białych krwinek w stawie, przerywając błędne koło zapalenia stawów, łagodząc w ten sposób ból artretyczny i zapalenie stawów.

Suplementacja jest istotną częścią leczenia bólu stawów i zapalenia stawów. Według profesora Marca Cohena, szefa medycyny komplementarnej na RMIT University w Australian Family Physician, naturalne środki, takie jak LitoFlex®, powinny być przyjmowane jako terapia pierwszego rzutu w leczeniu bólu artretycznego i są realną alternatywą dla konwencjonalnych terapii lekowych, takich jak NLPZ w chorobie zwyrodnieniowej stawów i innych chorobach zapalnych.

Przeczytaj więcej o tym, jak LitoFlex® może pomóc w łagodnym zapaleniu stawów w naszym poście na blogu.

2. Bądź aktywny

Według Arthritis NSW badania wykazały, że regularne ćwiczenia mogą być skutecznym sposobem leczenia zapalenia stawów, a także mogą przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Ćwiczenia pomogą w zapaleniu stawów, utrzymując i zwiększając elastyczność stawów, wzmacniając mięśnie, poprawiając postawę i równowagę oraz zmniejszając lub łagodząc napięcie mięśni. Jednak nie wszystkie ćwiczenia są odpowiednie dla wszystkich typów zapalenia stawów. Przed rozpoczęciem ćwiczeń ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem lub fizjoterapeutą, który pomoże Ci opracować odpowiedni program ćwiczeń.

Każdy osobnik z zapaleniem stawów lub bez niego powinien wykonywać regularne, odpowiednie ćwiczenia. Ważne jest, aby wybrać zajęcia, które najlepiej odpowiadają Twojemu stanowi, zdrowiu i stylowi życia.

Badania pokazują również, że nadwaga jest powiązana z zapaleniem stawów, dlatego ważne jest, aby pozostać aktywnym w granicach swoich ograniczeń ruchowych. Pływanie, ćwiczenia na siłowni, pilates, joga, delikatne rozciąganie lub po prostu spacer to możliwe zajęcia, których można spróbować. Zaangażuj swoich przyjaciół, aby ćwiczenia były przyjemniejsze!

Nie ma jednego konkretnego ćwiczenia lub aktywności, które są zalecane dla wszystkich osób z zapaleniem stawów. Wybierz aktywność, w której lubisz najbardziej uczestniczyć i która jest dla Ciebie łatwa i dostępna.

Przeczytaj historie naszych klientów o tym, jak LitoFlex® pomógł im utrzymać aktywność.

3. Jedz niezapalną żywność

Zapalenie jest częścią odpowiedzi immunologicznej organizmu – bez niego nie możemy wyleczyć. Ale kiedy wymknie się spod kontroli, może zacząć uszkadzać twoje ciało. Pokarmy bogate w cukier i tłuszcze nasycone mogą przyczyniać się do stanu zapalnego, podczas gdy inne pokarmy mogą pomóc złagodzić stan zapalny i ból artretyczny. Owoce, takie jak jagody i ananasy oraz warzywa, takie jak marchew, słodkie ziemniaki i warzywa liściaste, łosoś, orzechy i nasiona to tylko niektóre z różnych potraw, które powinieneś dodawać do swojego codziennego menu.

Pokarmy, których powinieneś unikać, obejmują produkty o wysokim poziomie tłuszczów trans i cukru, alkohol, produkty mleczne i przetworzoną żywność.

Podobnie jak fast foody są zbyt przetworzone i zawierają mało składników odżywczych, syntetyczne suplementy zawierają chemikalia, wypełniacze i barwniki, które są mniej korzystne dla organizmu.

LitoFlex® z GOPO® jest w 100% naturalny. Owoce są zbierane z dzikiej róży uprawianej na bogatych w składniki odżywcze glebach Danii, które absorbują szeroką gamę silnych naturalnych witamin i minerałów, dzięki czemu produkt jest bogatym źródłem naturalnych składników odżywczych.

4. Spróbuj medytacji i odwrócenia uwagi

Techniki relaksacyjne, takie jak medytacja lub głębokie oddychanie, mogą również pomóc tymczasowo złagodzić ból stawów i napięcie mięśni, jednocześnie pomagając obniżyć poziom stresu i oczyścić umysł. Według National Institutes of Health (NIH), badania wykazały, że praktyka medytacji   i treningu relaksacyjnego może być pomocna dla niektórych osób z bólem stawów, pomagając cierpiącym regulować emocje i radzić sobie z bólem. Inne techniki odwracające uwagę, takie jak słuchanie muzyki, lekkie ćwiczenia, czytanie lub oglądanie filmu z przyjaciółmi mogą również działać w Twoim przypadku. Celem odwrócenia uwagi jest skupienie się na czymś, co lubisz robić, zamiast skupiania się na bólu.

Najważniejszą rzeczą w radzeniu sobie z bólem stawów i zapaleniem stawów jest zrozumienie swojego ciała, praca w granicach swoich fizycznych ograniczeń i rozmowa z lekarzem. Cierpienie na ból artretyczny nie oznacza, że ​​nie możesz już cieszyć się życiem, do którego byłeś przyzwyczajony.

Scroll to Top